לפגישת יעוץ - יש להשאיר שם וטלפון

  תוספת בנייה לבית פרטי

  תוספת בניה למבנה קיים הוא תהליך שמהותו השבחת הנכס, הן מבחינת שוויו והן מבחינת נוחות השימוש בו, תוך מיצוי מלוא הפוטנציאל של הקרקע בבעלותנו.

  בין אם מדובר על בניית חדרים נוספים לרווחת המשפחה , נוסף, יחידת דיור או סטודיו, תוספת הבניה תעלה את שווי הנכס, ובמקרים מסוימים תאפשר לנכס להניב הכנסה נוספת.

  במאמר זה, נסקור את הנקודות הראשוניות בבואנו לבנות תוספת בניה , החל מקבלת ההחלטה ועד תחילת הבניה.

  ההתחלה: איך לדעת בוודאות כמה מותר לי להוסיף לבית הקיים?

  על מנת לבחון את זכויות הבניה בנכס, עלינו לדעת מהם הזכויות הקיימות בשטח מתוקף התב”ע החלה על המגרש.

  תב”ע היא תוכנית בניין עיר – שחלה על איזור מסויים ומסדירה את הזכויות הקיימות במגרש.

  לקבלת מידע רשמי ומהימן, יש לפנות לרשות המקומית ולקבל מידע בעל-פה ללא עלות.

  אך, הדרך הנכונה לקבלת מידע 100% מהימן היא להגיש בקשת “מידע להיתר” ולקבל מידע תכנוני רשמי בכתב מוועדת התכנון .

  הגשת בקשה למידע עולה כמה מאות שקלים, אך נדרשת גם השקעה של הגשת “תוכנית מצבית” עדכנית חתומה על ידי מודד (עם חתימה שלו בתוקף לחצי השנה האחרונה) בעלות של כ- 2000 ₪ .

  כאן כדאי לדעת שני דברים חשובים:

  1. אם ביקשתם “מידע להיתר ”, מצד אחד זה בעצם “פתיחת תיק” ותחילתו של תהליך היתר הבניה, אך אם רק תוציאו מידע ותחליטו לא להמשיך זה בסדר אף אחד לא יחייב אתכם להמשיך.
  2. אם יש לכם חלקים בבית ש”אינם בהיתר” במבנה, ברגע שתגישו תוכנית מצב עדכנית של המגרש הוועדה לתכנון ובניה תהיה מודעת לחריגה וזה יחייב אתכם להסדיר את החריגה דבר שהוא לגיטמי. אם אתם מתכוננים להמשיך עם התהליך, אבל אם אינכם מעוניינים לעשות זאת עד הסוף, אז כדאי שלא להעיר את תשומת לב וועדת התכנון ולבקש בתור התחלה מידע בעל פה שלא יחייב אתכם להגיש “תוכנית מצבית” של המצב הקיים.

  מומלץ כבר בשלב התחלתי, להתייעץ עם אדריכל שיבדוק ויפרש עבורכם את המידע שיש בידכם. למרות שהמידע כתוב בעברית פשוטה – לרוב יש הקלות או חישובים שרק אדריכל יכל לפרש, לנצל ולהבין עבורך.

  מי יגיד לי כמה עולה תוספת בניה 

  אחרי שיש בידנו את המידע התכנוני, ולמרות שהאינסטינקט הראשוני שלנו הוא לפנות לקבלן על מנת לקבל אומדן עלויות , רצוי לפנות למתכנן. מתכנן טוב ידע להתוות את הדרך ולהתחיל בשאלה “מה התקציב שלנו?” ו”מה אנחנו רוצים לבנות?”. כאשר המתכנן יודע לתכנן לפי התקציב נימנע ממצב בו הקבלן מקבל תכניות שעלות ביצוען גבוהה יותר, מה שיכול לגרום לו לנסות להפחית עלויות דרך שימוש בחומרים לא איכותיים, או לחילופן להתחיל לעבוד ולבקש תוספות כספיות לא צפויות במהלך התהליך. במקרים קיצוניים.

  אחרי שיש לנו תוכניות תואמות לתקציב שלנו, אנחנו יכולים לגשת לקבלן עם תכניות ראשוניות ולהבין את המחיר.

  כאשר יהיו תוכניות עבודה מפורטות לאחר אישור עקרוני של הוועדה תוכלו לקבל הצעת מחיר סופית .

  תהליך היתר הבניה – כמה זמן זה לוקח?

  תהליך התכנון של הבניה והכנת *ה”גרמושקה” אורך בממוצע כחודש וחצי עד חודשיים, תלוי בתוספת הבניה המבוקשת. לאחר הכנתה, תוגש ה”גרמושקה” לוועדה המחוזית לתכנון ובניה. תהליך קבלת ההיתר לוקח בין 6 חודשים עד 12 חודשים , במהלכם הוועדה מבקשת במקרה הצורך תיקונים בתוכניות ודורשת להחתים את חברת חשמל, בזק, מנהל מקרקעי ישראל וכו’…בכל זאת אמור לטפל מתכנן הבקשה.

  איך לנצל את הזמן עד לקבלת היתר הבניה?

  את הזמן שיעבור עד קבלת האישור כדאי מאוד לנצל לקבלת החלטות עיצוביות ולסגירת חוזים עם קבלן/ קבלנים או בעלי מקצוע כדי שכשאר נקבל את היתר הבניה נוכל לעלות לשטח באופן מיידי.

  ניכנס כבר לפרטים המלאים של הבניה – אלו חומרים ישמשו לבניה, ספקי משנה, צבעים, כלים סניטריים, קרמיקה, אלומיניום, דלתות וחלונות ועוד. כמובן שמדובר בתהליך הדורש קבלת החלטות רבות, ולכן מומלץ מאוד לנצל את הזמן עד קבלת ההיתר להחלטות אלו, על מנת שעם קבלת ההיתר נוכל להתחיל מיד בעבודה.

  אגב,”גרמושקה” היא כינוי לתוכנית המקופלות בצורת אקורדיון אותה מגישים לוועדה המקומית לתכנון ובניה לקבלת היתר בניה .

  באיזה שיטת בניה מומלץ לבנות תוספת בניה?

  כבעל ניסיון רב שנים בתכנון ובניה של בתים ותוספות בניה, אני רואה לנכון לציין בפניכם את היתרון הגדול של בניה של תוספת דווקא משלד קל (מה שמכונה בניה קלה או מתקדמת) וזאת בגלל שבשונה מבית שנבנה בפעם אחת. כאשר בונים תוספת בניה יש שני אתגרים עיקריים: הראשון הוא לחבר את הבית הקיים לחדש בחיבור מושלם והשנייה הצורך לגמור את הפרויקט כמה שיותר מהר .

  תוספת מבניה קלה תעזור להתגבר על שני האתגרים הללו בזכות הפרמטרים הבאים:

  • מהירות בניה – הבניה הקלה אפשרית במהירות גבוהה יחסית, כך שזמן הבניה יהיה מינימלי לטובת דיירי הבית הממשיכים להתגורר בו כרגיל.
  • חיבור למבנה הקיים ללא סדקים – בגלל גמישות המבנה, אין פיצוצים בין החיבור הישן לחדש.
  • בניה נקייה – היות שהשימוש בחומרי בניה רטובים (בטון, טיח וכד’) יורד משמעותית אז סביבת הבניה תהיה נקייה יותר.
  • בניה שקטה – תהליך הבניה יאפשר לכם הגרים בבית להמשיך בשגרת היום עם מינימום הפרעות.
  • בניה חסכונית – בגלל היותה בנייה קלת משקל יוריד את הצורך בחיזוקים יקרים ומטרידים למבנה הקיים.

  והדודבן שבקצפת זה רמת הבידוד הגבוהה של מבנה משלד קל (כאשר כלפי חוץ הכל יראה וירגיש “רגיל”)

  חשוב להתחיל את הפרויקט עם תכנון תקציב ותכנון אדריכלי ועיצוב פנים פרקטי.

  יש לכם שאלות? התלבטויות דברו איתי

  מדוע אדריכלות ירוקה?

  העמדה ותכנון אופטימלי למגרש שלך !

  ניצול כיווני השמש והאויר הטבעי במגרש תכנון תוך חשיבה על החצר ופינות הישיבה

  אדריכלות שלוקחת בחשבון גם את התקציב שלך

  תכנון ירוק מתחיל בהתחשבות בתקציב והשקעתו ב"מקומות הנכונים"

  דגש על בידוד הבית התורם לאיכות החיים ולחסכון בחשמל וכסף

  מידע נוסף בנושא

  תוספות בניה לבית פרטי

  יש לכם בית פרטי ואתם רוצים להגדיל אותו? חשוב לכם שהבית יהיה יותר מרווח ונעים למגורים כי בקרוב יצטרף תינוק חדש למשפחה? אם כך, ברור מדוע תוספת בניה לבית פרטי זה משהו שהייתם רוצים לדעת עליו דבר או שניים. זה לא משנה אם אתם רוצים להוסיף מרפסת או חדר לבית הפרטי, כי מה שבטוח זה שכדאי לכם לקבוע עוד היום פגישה עם האדריכל אודי מסינגר, כי תוספת בניה עושים עם הטובים ביותר בתחום.

  מה צריך לדעת על תוספת בניה לבית פרטי?

  חשבתם לרגע שכדי להוסיף חדר, מרפסת או כל אלמנט אחר לבית הפרטי שלכם אתם צריכים רק לפנות אל אדריכל מקצועי? אם כך, כדאי לדעת שהדברים מעט מסובכים יותר. בפועל, כשרוצים לבצע תופסת בניה, בין אם זה לבית פרטי ובין אם זה לדירה בבניין מגורים, צריך לקחת אישורים לכך מהעירייה. לכן חשוב לפנות לאנשי המקצוע הנכונים שיוכלו ללוות אתכם ולעזור לכם לכל אורך הדרך, כי חבל להסתבך בבנייה שאינה חוקית. זו הסיבה שבגללה, כאשר אתם מחפשים אדריכל מקצועי שיוכל לעזור לכם, כדאי יהיה לבדוק שהוא מספיק:

  • מקצועי
  • אמין
  • מנוסה

  ובנוסף, רצוי שזה גם יהיה אדריכל עם מוניטין. שווה גם לקרוא חוות דעת שונות אודות האדריכל שאליו אתם פונים, כי חבל להתפשר על שירות שתקבלו מאדם שלא כולם ממליצים עליו בחום.

  תוספת בניה לבית פרטי – עבודה מקצועית לכל אורך הדרך

  בין אם מדובר על תוספת בניה בלבד ובין אם אתם מחפשים את האדריכל שיוכל לנצח על הפרויקט שלכם מרגע ההקמה שלו, אין ספק שאיש המקצוע הנכון עבורכם הוא אודי מסינגר. אודי הינו אדריכל מקצועי שעובד בתחום הזה יותר מעשרים שנה, כך שאם יש משהו בטוח, זה שלא חסר לו ניסיון. בנוסף, אתו תוכלו ליהנות מהידיעה הברורה שהוא ייתן לכם שירות אדיב תמיד וגם מהעובדה שתוכלו לשנות את דעתכם לכל אורך הפרויקט. בנוסף, אודי תמיד יתחשב בתקציב שלכם לפרויקט כך שתוכלו להיות בטוחים שלא תיכנסו להוצאה כלכלית גדולה מידי שאח"כ לא תוכלו להתמודד איתה.

  נולד לכם תינוק ואתם רוצים להוסיף חדר לבית? חולמים אולי על מרפסת? אם כך, תוספת בניה קלה זו אפשרות שבהחלט כדאי להיות מודעים לה ולקחת אותה בחשבון. בשנים האחרונות הבניה הקלה כובשת לא רק את השוק העולמי אלא גם את ישראל, אז למה שלא תבדקו לעומק האם האפשרות הזאת יכולה להתאים גם לכם? רצוי לבחור אדריכל מוביל ומקצועי לשילוב של תוספות שונות של בניה קלה, ואין ספק שהכתובת הנכונה הוא משרדו של האדריכל אודי מסינגר.

  מדוע תוספת בניה קלה זו הבחירה הנכונה?

  אם יש לכם התלבטות בין תוספת בניה קלה ובין אפשרויות אחרות, בהחלט ניתן להבין אתכם, כי מה באמת ידוע לכם על הנושא הזה? והאם יש יתרונות ברורים יותר לבניה קלה לעומת אפשרויות אחרות? האמת היא, שזה לא במקרה שבשנים האחרונות כולם בונים כל מה שאפשר בשיטת הבניה הקלה. יש לכך יתרונות ברורים כמו:

  • בניה הרבה יותר מהירה
  • מבנים שמחזיקים מעמד לאורך שנים רבות
  • מבנים שמציגים יציבות ועמידות לתנאי מזג אוויר לא פשוטים
  • מחירי בניה הרבה יותר נוחים

  לכן, בין אם אתם חושבים על תוספת בניה בלבד למבנה קיים ובין אם אתם חושבים על מבנה שבונים אותו מאפס, אין ספק שהבניה הקלה, ובמיוחד זו הירוקה, צריכה לבוא בחשבון.

  בידי איזה אדריכל תפקידו את תכנון המבנה?

  מעבר לכך שצריך לבחור את שיטת הבניה המתאימה לתוספת שבה אתם מעוניינים, אין ספק שגם השאלה בידי איזה אדריכל תפקידו את המשימה חשובה. אם אתם מחפשים אדריכל שמגיע עם ניסיון רב, עם ידע ועם מוניטין, אין ספק שכדאי לכם להתקשר עוד היום למשרדו של אודי מסינגר. אודי הוא אדריכל מנוסה שמגיע עם יותר מעשרים שנות וותק בתחום, כך שאם יש משהו בטוח, זה שאיתו אתם בידיים טובות. זה לא משנה אם אתם חפצים בתוספת קטנה או בבניית מבנה מהיסוד, שכן בכל מקרה רצוי לזכור עוד דבר חשוב: אתם חייבים אישורים לבניה. לכן חשוב לתכנן את הדברים מראש, לדאוג לכך שתקבלו את האישורים הנדרשים ובהתאם לכך להתחיל את העבודה בשטח.

  תוספת בניה לבית פרטי קיים

  רבים מהאנשים שהינם בעלי בית פרטי, מחליטים עם הזמן לבצע תוספת בניה לבית פרטי.
  בניית תוספת מהווה הליך אשר טומן בחובו פרוצדורה מורכבת ובין היתר: הוצאת היתרים  ואישורים רלוונטיים, תכנון מקיף וקפדני של התוספת הנדרשת: פרגולה, מרפסת, תוספת בניה על הגג, חדר נוסף, ממ"ד וכיוצא בזה וכמובן, הקפדה על עבודה מקצועית, בטיחותית ואיכותית – ובמקום הזה בדיוק, אודי מסינגר המתמחה באדריכלות ירוקה ובבנייה מתקדמת, נכנס לתמונה .

  תוספת בניה לבית פרטי – מה חשוב לדעת?

  אצל אנשים אשר הצליחו להגשים חלום ולבנות לעצמם בית פרטי, יכול בשלב כלשהו להתעורר הרצון או הצורך להרחיב את הבית: הצורך יכול לעלות בעקבות התרחבות המשפחה והרצון להוסיף חדר, זה יכול להיות עבור בנייה של חדר עבודה, תוספת של יחידת דיור להשכרה ויש כאמור, עוד לא מעט סיבות בגינן יכול לעלות הצורך באותה תוספת בניה לבית פרטי.
  כל מי שמעוניין בתוספת בנייה, חשוב שידע, כי אותה התוספת חייבת לעמוד בתקני הבנייה של המדינה. בכדי לקבל את האישורים הרלוונטיים הנדרשים לצורך התחלת העבודה, יש להגיש תוכניות מפורטות ומסודרות, לעבור ביקורות מצד הגופים הרלוונטיים ורק לאחר מכן ניתן יהיה לקבל את אישורי הבנייה – רק לאחר שהאישורים יינתנו במלואם ניתן יהיה להתחיל בתהליך הבנייה בפועל.
  בדומה להליך הבנייה עצמו, גם כאשר מדובר בתוספת בנייה, יש צורך לתכנון קפדני ומקיף, הדאגה לשימוש בחומרי גלם איכותיים ולעבודה מקצועית ומדויקת ברמה בלתי מתפשרת – ומהסיבה הזאת, ההמלצה היא להסתייע בשירותיו של קבלן בנייה מקצועי ומנוסה.

  רוצים להתחיל בהליך הבנייה של תוספת בניה לבית פרטי?

  אם גם אתם מעוניינים בתוספת בניה לבית פרטי, מכל סוג ועבור כל מטרה, כל מה שאתם צריכים לעשות כשלב ראשון זה ליצור קשר עם אודי מסינגר ולהציג לו את כל הדרישות, הצרכים והמטרות שלכם מאותה התוספת.
  יתרונות השירותים של אודי מסינגר המתמחה באדריכלות ירוקה, בנייה מתקדמת ותוספות בנייה, באים לידי ביטוי בניסיון רב השנים בתחום, בהליך תכנון ירוק וידידותי לסביבה, בשיטות הבנייה המתקדמות ובהקפדה על התאמה פרטנית למלוא הצרכים של הלקוחות.

  תוספת בניה קלה לבית פרטי

  מי שמעוניין להוסיף תוספת בנייה לבית הפרטי שברשותו, יגלה כי תוספת בניה קלה יכולה להוות ללא כל ספק כבחירה הנכונה.
  בנייה קלה מתבססת על שימוש בחומרי גלם מסוימים ועל טכנולוגיות מתקדמות כאשר על ידי שימוש באמצעים אלו ניתן לקצר תהליכי עבודה, לשמור על הסביבה, להוזיל עלויות ולקבל תוצאה איכותית, אשר תספק מענה על מלוא הצרכים, הדרישות והציפיות. אודי מסינגר נותן שירותים מסוג זה.

  תוספת בניה קלה – מתי מומלץ להשתמש בה?

  תוספת של בניה קלה יכולה להיות רלוונטית עבור מגוון רחב של מטרות אשר יכולות לעלות אצל בעלי בתים צמודי קרקע ובין היתר:

  • לצורך סגירת מרפסת – לעיתים הצורך יהיה להרחיב את הבית באמצעות סגירת מרפסת פתוחה והסבתה לחדר נוסף.
  • עבור בנייה על הגג – מי שמעוניין לבנות על הגג פרגולה או חדר נוסף, עתיד לגלות כי הבנייה הקלה עתידה לשרת את מטרותיו בצורה האופטימאלית.
  • הוספה של חדרים – מי שלא ניצל את כל שטח הבית והחליט לבצע הרחבה ולהוסיף חדרים, יוכל לבחור בבנייה הקלה לצורך השגת המטרה.
  • בנייה של מרפסות – מרפסת שמש יכולה לשדרג כל בית וגם כאן, הבנייה הקלה ללא ספק יכולה להיכנס לתמונה.

  כאמור, התועלות והיתרונות של בניה קלה יכולים לשרת את בעלי הבתים צמודי הקרקע במגוון רחב של מטרות שונות. כאשר, כל מה שצריך לעשות בכדי ליהנות מכל היתרונות של הבנייה, זה להבין בשלב הראשון את הדרישות והצרכים ובשלב הבא, לגייס אנשי מקצוע מיומנים אשר מתמחים באופן פרטני בתחום הבניה הקלה.

  מעוניינים בתוספת בניה קלה לבית שלכם?

  אם גם אתם מעוניינים בתוספת לבית שלכם וכחלק מכך מבקשים ליהנות מהליכי בנייה קצרים ויעילים, מאיכות גבוהה ומעלויות מופחתות, מוזמנים ליצור קשר עם אודי מסינגר ולעשות את הצעד הראשון בדרך לתוספת בניה קלה.
  אודי הינו בעל ניסיון של 20 שנה באדריכלות ירוקה ובבנייה מתקדמת, כאשר, בשירותים שלו הוא שם דגש על התאמה מושלמת לדרישות ולצרכים של המשפחות העומדות מולו.
  לקבלת מלוא הפרטים והמידע לגבי תוספת הבניה, מוזמנים ליצור קשר כבר היום עם אודי והוא ישמח להעניק לכם ייעוץ ראשוני ולספק לכם מידע.

  שאלות ותשובות:

  מאיפה מתחילים כשבונים תוספת?

  ראשית רצוי לדעת מה היקף הבניה והעלויות ועל כן מומלץ לפנות למתכנן העוסק בתוספות בנייה.

  מהי העלות של תוספת בנייה לבית פרטי?

  מתכנן טוב ידע להתוות את הדרך ולהתחיל בשאלות התקציב ומה התוספת הרצויה. ולפי התשובות לשאלות אלו ניתן יהיה לחשב עלויות.

  האם תוספת בנייה היא השקעה כדאית?

  אם אתם מעוניינים להגדיל את שווי הנכס שלכם, תוספת בנייה היא פתרון מושלם.

  לבלוג

  אשמח לפתוח עבורכם דלת לבית הבא שלכם

  למידע מקצועי ופגישת יעוץ אישית ללא התחייבות, השאירו פרטים:
   חברות שיווק דיגיטלי חברות שיווק דיגיטלי