לפגישת יעוץ - יש להשאיר שם וטלפון

בניה מתקדמת עלויות – מדוע יש הבדלים בין מפרטי הבניה השונים ? :)

כאשר בונים פרטיים  מקבלים הצעת מחיר לבניית בית בבניה מתקדמת יש הרבה מאוד פרטים שלרוב לא בולטים לעין למי שלא מכיר

לדוגמא:  איזה ביסוס ורצפה, סוג הגג, עובי הקירות , גובה קומות , גמישות בתכנון אדריכלי ,גודל פתחי החלונות , סוג דלתות  , איכות הכלים הסנטרים ועוד…

לרוב ,משפחות שרוצות לבנות את ביתם הפרטי , נתקלות בהבדלים  במפרטים ולכן גם בהפרשים גדולים  בין הצעות המחיר שהם מקבלים מהקבלנים.

הבונים הטריים, לא ממש יודעים איך לבחור קבלן ומפרט בניה ולא מצליחים להבין את השוני בין הצעות המחיר השונות ולפעמים מבינים רק בדיעבד .

בבניה מתקדמת (וגם בבניה "רגילה") , יש שונות במפרטים  וחומרי השלד והגמר משתנים בין בית לבית ובין קבלן לקבלן .

חשוב למי שלוקח שירותי בניה לדעת בדיוק מה הוא מקבל ושהכל יהיה  בהתאמה לסדרי העדיפויות של בעלי הבית ועל פיהם אפשר לקבוע מחיר , לתכנן את הבית ומפרט הבניה  ולמנוע חריגות והוצאות בלתי צפויות מראש….

. לצורך הבהרה נבהיר כי : מפרט : זהו הפירוט הטכני הכתוב המתאר את החומרים , הכמויות והגדלים  שבהם ישתמש הקבלן לבניית הבית שלכם

בניה קלה זה שם כולל להרבה טכנולוגיות בניה שהן לא בטון (לא בניה רטובה – מלט, בטון…)  ,שיטות בניה שהן בהגדרה יותר קלות משקל והעבודה  היא יבשה .

בניה מתקדמת היא חלק מ"משפחת" הבניה הקלה

כיום בתים משלדי פלדה מתקדמת , מתוכננים ע"י תוכנות מחשב, וכך מגיעים לתוצאות הנדסיות וביצועיות מדויקות ומהירות, בעלי תקנים גבוהים לבנייה ועמידות בתזוזות קרקע שמונועות סדקים עתידיים במבנה

רוב הבתים בבנייה קלה בארץ , נבנים ע"י קבלני מפתח- וזאת בזכות מהירות הבנייה והצורך בתאום בעלי מקצוע קבועים ומיומנים  .

השיטה היא מדוייקת יותר ומונעת ליקויי בניה שנובעות בעיקר מטעויות אנוש , כמו כן בבניה מתקדמת אין את תופעת הסדקים המופיעה בבניה ה"רטובה" .

חווית המגורים בבית נעימה ומורגשת (מוזמנים לבוא לבקר באחד ).

.  דוגמא אחת לשוני  שיכול להיות בין הצעות המחיר השונות
, אחת הדרכים להוזיל עלויות עי"י כך שלא חייבים לצקת קורות קשר ברצפת הבטון (הבסיס) של הבית בניגוד לבית בבנית בלוקים בו חייבים לצקת רצפה מלאה תמיד .חשוב להבין שגם כאשר  עלויות בנייה אלה נחסכות, אורך החיים, האטימות, והיציבות של הבית, לא יהיו כמו ביציקת רצפה מסיביות .

כל משפחה צריכה להחליט מהו המקום שבו היא רוצה לחסוך ומהו המקום בו היא מעדיפה להשקיע
עלות בנייה קלה, מושפעת , גם מסוג השלד, צפיפות ואיכות החומרים , ממנו מרכיבים את שלד הבית, עובי קירות, סוגי בידוד טרמי.
בנייה קלה, יכולה להיות יותר  או פחות , גם בהתאם לסוג הגג, האם הוא מיועד לתוספת קומה עתידית? אם ישמש כמרפסת גג או מרפסת לקומה א? האם בנוי מפרופילי פלדה ,פנל מבודד,או גג עץ עם קורות חשופים למראה חמים  ?.
מחיר בנייה קלה יכול להיקבע מראש , ובכך להימנע מתוספות מחיר בלתי צפויות שבנייה קונבנציונאלית יכולה להביא , עקב התארכות הבנייה ושינויים שעולים כסף רב.

תכנון מוכוון תקציב, יעזור לכם בשלב הראשוני ביותר לתכנן בית ומפרט בניה מותאם לכם ולתקציב העיקר להישאר בתקציב שהוקצב ולא לגרום לחריגות שמגדילות את ההוצאות של המשפחה מעבר ויוצרות אתגרים ומתחים מיותרים ולא מתוכננים .

כאשר תבינו את המפרט הטכני שמוצג לכם בהצעות המחיר השונות של הקבלנים  , תוכלו לקחת החלטות שקולות ולהחליט איפה יותר חשוב לכם להשקיע ואיפה פחות . חשוב ,לא להיות מסונוורים מברז מטבח יפה או ריצוף ולהבין לעומק את המפרט עליו אתם חותמים מול הקבלן

בבחירת מפרט הבנייה , חשוב להבין ולשכלל את כל הנתונים , שהכל יהיה ברור ותאום הציפיות יהיה נכון, כך נערכים לבנייה ונהנים מכל התהליך ומהחיים בבית כל החיים מבלי להתחרט.

יצרתי עבורכם 3 סוגי מפרטים שמהם תוכלו להבין בקלות ולבחור את מפרט הבית שמתאים לכם

  אם יש לכם מגרש ואתם ואתם מחפשים תכנון אדריכלי וטיפול בהיתר הבניה  

או שיש לכם כבר תוכניות ואתם רוצים לבנות ולקבל הצעת מחיר בבניה מתקדמת  

אני מזמין אותכם לפגישת  הכרות והכוונה שתעזור לכם לקחת החלטות שקולות וחכמות עבורכם   

 

 

 

שיטת 3 השלבים לתכנון ובניה - מהרעיון ועד המפתח

תכנון תקציב

מהו התקציב שלכם ?, איך עוגת התקציב בבניה מתחלקת בדיוק .ככה שתוכלו לקחת החלטות מושכלות ולא להתפשר על מה שחשוב לכם

תכנון אדריכלי ירוק

אדריכלות שלוקחת בחשבון גם את התקציב והשקעתו ב"מקומות הנכונים" ומנצלת את כייוני האויר , השכנים והשמש של המגרש שלך לטובתכם

בניה מתקדמת עד מפתח

בהתאמת המפרט למה שחשוב למשפחה

מאמרים נוספים

בניה מתקדמת

כחלק מהחזון שלי , לתת למשפחות הבונות, שירות איכותי ומענה שלם לכל תהליך התכנון והבנייה, אני מציע בנוסף  שירותי בנייה לבתי...
להמשך קריאה

אשמח לפתוח עבורכם דלת לבית הבא שלכם

לפרטים ופגישת ייעוץ אישית ללא תשלום וללא התחייבות
חברות שיווק דיגיטלי חברות שיווק דיגיטלי