בנייה קלה עלויות! לא כל המפרטים נולדו שווים תחום הבנייה המתקדמת והקלה , הינו משפחה גדולה של שיטות וחומרים , ועל פיהם אפשר לקבוע מחיר , ולהעריך עלויות בנייה. חומרי השלד העיקריים הינם פלדה ועץ. לרב בתים בבנייה קלה , נבנים ע"י קבלני מפתח- וזאת העקבות מהירות הבנייה והצורך בתאום בעלי מקצוע קבועים . הכל מתחיל ביסודות- בבנייה קלה , ניתן לחסוך בעלויות של יציקת קורות הקשר והרצפה, אמנם עלויות בנייה אלה נחסכות, אבל חשוב להבין שאורך החיים, האטימות, והיציבות של הבית, לא יהיו כמו ביציקת רצפה מסיבית , בשטח, מחוברת לקורות קשר וליסודות. עלות בנייה קלה, יכולה להיות מושפעת , גם מסוג השלד, צפיפות ואיכות החומרים , ממנו מרכיבים את שלד הבית, עובי קירות, סוגי בידוד טרמי.

לפגישת יעוץ - יש להשאיר שם וטלפון

בניה מתקדמת עלויות

לא כל המפרטים נולדו שווים

. מפרט – זהו הפירוט הטכני שמסכם את כל הכמויות והחומרים שבהם ישתמש הקבלן לבניית הבית שלכם

לרוב כאשר משפחות שבאות לבנות את ביתם הפרטי הן נתקלות בשוני במחיר  בין הצעות המחיר של הקבלנים ,

רוב הבונים הפרטיים מפאת חוסר ניסיון  לא ממש יודעים איך לבחור קבלן בצורה מקצועית וחכמה  ומה ההבדל בין הצעות המחיר השונות .

בתור התחלה בוא נגדיר שבניה קלה זה שם כולל להרבה טכנולוגיות בניה שהן לא בטון (לא בניה רטובה וכבדה)  ,כל טכנולוגית בניה שהיא יותר, נקיה , מדוייקת ,"יבשה" וקלה .

המפרטים והחומרים יכולים להשתנות מבית לבית בהתאמה לסדרי העדיפוות של בעלי הבית  ועל פיהם אפשר לקבוע מחיר , ולהתכונן לתכנון והבניה ולמנוע חריגות ובלתמי"ם.

חומרים מתקדמים עיקריים  מהם בונים את שלד הבית ועליהם אני ממליץ הינם פלדה  או עץ ושילוב בניהם .
רוב הבתים בבנייה קלה בארץ , נבנים ע"י קבלני מפתח- וזאת בזכות מהירות הבנייה והצורך בתאום בעלי מקצוע קבועים ומיומנים  .

. כשאתם מקבלים הצעת מחיר לבניית בית בבניה מתקדמת יש המון פרמטרים שלרוב לא בולטים לעין למי שלא מכיר

כמו : סוג הגג, עובי הקירות , גודל פתחי החלונות , סוג דלתות הפנים , איכות הכלים הסנטרים ועוד….

אתן כאן מספר דוגמאות לשינויים שיכולים להיות בין הצעות המחיר השונות
הכל מתחיל ביסודות- בבנייה קלה , אחת הדרכים להוזיל עלויות עי"י כך שלא חייבים לצקת קורות קשר ברצפת הבטון (הבסיס) של הבית בניגוד לבית בבנית בלוקים בו חייבים לצקת רצפה מלאה תמיד .חשוב להבין שגם כאשר  עלויות בנייה אלה נחסכות, אורך החיים, האטימות, והיציבות של הבית, לא יהיו כמו ביציקת רצפה מסיביות .

כל משפחה צריכה להחליט מהו המקום שבו היא רוצה לחסוך ומהו המקום בו היא מעדיפה להשקיע
עלות בנייה קלה, מושפעת , גם מסוג השלד, צפיפות ואיכות החומרים , ממנו מרכיבים את שלד הבית, עובי קירות, סוגי בידוד טרמי.
בנייה קלה, יכולה להיות יותר  או פחות , גם בהתאם לסוג הגג, האם הוא מיועד לתוספת קומה עתידית? אם ישמש כמרפסת גג או מרפסת לקומה א? האם בנוי מפרופילי פלדה ,פנל מבודד,או גג עץ עם קורות חשופים למראה חמים  ?.
מחיר בנייה קלה יכול להיקבע מראש , ובכך להימנע מתוספות מחיר בלתי צפויות שבנייה קונבנציונאלית יכולה להביא , עקב התארכות הבנייה ושינויים שעולים כסף רב.

תכנון מוכוון תקציב, יעזור לכם בשלב הראשוני ביותר לתכנן בית ומפרט בניה מותאם לכם ולתקציב העיקר להישאר בתקציב שהוקצב ולא לגרום לחריגות שמגדילות את ההוצאות של המשפחה מעבר ויוצרות אתגרים ומתחים מיותרים ולא מתוכננים .

כאשר תבינו את המפרט הטכני שמוצג לכם בהצעות המחיר השונות של הקבלנים  , תוכלו לקחת החלטות שקולות ולהחליט איפה יותר חשוב לכם להשקיע ואיפה פחות , חשוב ,לא להיות מסונוורים מ"שווה ערך" של כלים סניטרים ואביזרי גמר במפרט של הקבלן

,כיום בתים משלדי פלדה מתקדמת , מתוכננים ע"י תוכנות מחשב, וכך מגיעים לתוצאות הנדסיות וביצועיות מדויקות ומהירות, בעלי תקנים גבוהים לבנייה ועמידות בתזוזות קרקע שמונועות סדקים עתידיים במבנה

בבחירת שיטת ומפרט הבנייה , חשוב להבין ולשכלל את כל הנתונים , שהכל יהיה ברור ותאום הציפיות יהיה נכון, כך נערכים לבנייה ונהנים מכל התהליך.

יצרתי עבורכם 3 סוגי מפרטים שמהם תוכלו להבין בקלות ולבחור את מפרט הבית שמתאים לכם

אם יש לכם מגרש ואתם לפני תכנון בית או שיש לכם כבר תוכניות ואתם רוצים לבנות ולקבל הצעת מחיר מותאמת אישית 

אני מזמין אותכם לפגישת הכרות והכוונה שתעזור לכם לקחת החלטה שקולה ונכונה לכם  

 

 

שיטת 3 השלבים לתכנון ובניה - מהרעיון ועד המפתח

תכנון תקציב

מהו התקציב שלכם ?, איך עוגת התקציב בבניה מתחלקת בדיוק .ככה שתוכלו לקחת החלטות מושכלות ולא להתפשר על מה שחשוב לכם

תכנון אדריכלי ירוק

אדריכלות שלוקחת בחשבון גם את התקציב שלך והשקעתו ב"מקומות הנכונים"

בניה מתקדמת עד מפתח

בהתאמת המפרט למה שחשוב למשפחה

מאמרים נוספים

בניה מתקדמת

כחלק מהחזון שלי , לתת למשפחות הבונות, שירות איכותי ומענה שלם לכל תהליך התכנון והבנייה, אני מציע בנוסף  שירותי בנייה לבתי...
להמשך קריאה

שלחו טופס מהיר

לקבלת הצעת מחיר וליעוץ ראשוני אישי
חברות שיווק דיגיטלי חברות שיווק דיגיטלי