איך בנויה תכנית אדריכלית?

עומדים בפני בניית בית חדש? או אולי שיפוץ יסודי, שיש בו שינוי במבנה הנכס? תכנית אדריכלית היא היסוד של כל תהליך הבניה. על תכנית זו מתבססות תכניות רבות אחרות, והיא צריכה להיות נקייה, מדוייקת ומושקעת ללא פשרות.

התכנית האדריכלית מביאה ייצוג דו מימדי של מרחב תלת מימדי: כלומר, היא מציגה את הבית בשלמותו, כולל קירות ומיקומים של פריטים שונים כגון כיור, מקרר ופריטי ריהוט מסויימים. 

מה ייכלל בתכנית האדריכלית?

כדי להבין מה יש בתכנית אדריכלית, נעדיף להתחיל דווקא במה שאין בה: מידות הדרושות רק לבעלי מקצוע, שמות מסובכים של חומרים או כלי עבודה, ושאר דברים המיותרים למי שלא מתמצא בתחום הבניין.

אז מה כן? תכנית אדריכלית צריכה להיות מינימליסטית ונקיה, ולאפשר לכם – בעלי הנכס – לקבל מושג כיצד הבית שלכם או הפרוייקט שאותו אתם מנהלים הולך להיראות. אנחנו מדברים על חלוקת החלל, מיקומי הקירות, הריהוט, האמבטיות, ועוד…. זה השלב בו הפרוייקט מתחיל להיראות מוחשי.

יש כמה דברים שצריך לדעת כדי לקרוא את התכנית, למשל העובדה שסוגי קווים מסויימים יסמנו אלמנטים מסוגים שונים (למשל: קו דק יסמן קיר שמיקומו ניתן לשינוי). אך אלו הם יחסית קלים להבנה, ותוכלו לבקש הבהרה מהאדריכל במידה ותחושו צורך בכך.

חשוב שבעל המקצוע מולו אתם עובדים (שהוא אדריכל או הנדסאי אדריכלות בלבד) יבין בדיוק אתכם, את הצרכים שלכם, את סדר היום שלכם ואת השימושים שאתם הולכים לעשות במבנה. משפחה שאוהבת לבלות הרבה זמן ביחד ולאכול הרבה ארוחות משותפות, לדוגמה, תעדיף לתת יותר מרחב לסלון ולפינת האוכל מאשר לחדרי השינה. אם אתם עובדים מהבית, חשוב שהאדריכל ישים דגש בתכנון על יצירת משרד או סטודיו הולם ונעים. לכל לקוח יש צרכים שונים ונפרדים, וכדי לקבל את התוצאה הטובה ביותר יש לייחס לכל מבנה את הייחודיות ותשומת הלב הדרושים לו.

בניית תכנית אדריכלית יכולה להיות לא רק מפחידה, אלא תהליך מרגש. טיפ מאיתנו: הכנסו לאפליקציות כמו פיטנרסט וhome וצלמו דברים שאהבתם וחשוב שהאדריכל שלכם ידע להוציא מכם את הרצונות של היום ושל העתיד הכל  על מנת לקבל את התכנית המושלמת עבורכם.

מהם השלבים בבניית תכנית אדריכלית?

כשהאדריכל ניגש לבניית תכנית, ראשית יתבצעו מדידות של השטח המיועד לבניה. לאחר מכן הוא יתכנן תכנית ראשונית, ולבסוף יבצע שרטוט מדוייק. עד לקבלת השרטוט הסופי יכול לעבור זמן מה, שכן יכול להיות שהאדריכל יבצע מספר טיוטות לפני ההגעה לתכנית האדריכלית הסופית. מיותר לציין שהתכנית צריכה להיות מושלמת ומלאה  עוד טרם תחילת השלב המעשי (כולל רכישת החומרים).

את התכנית נגיש למען קבלת אישורי בנייה מן הגורמים השונים 

התכנית צריכה לשרת את הקבלן כך שלא יהיו לו ספקות בנוגע לתוצאה הסופית שאנחנו רוצים שהוא יגיע אליה.

לקבלת הצעת מחיר לתכנון אדריכלי 

זכרו אין תחליף לאנשי מקצוע מעולים. 

בניית או שיפוץ של נכס הוא תהליך יקר ומורט עצבים. 

הפיתוי לחסוך כסף הוא גדול, אך זכרו תמיד שהתפשרות באיכות העבודה סופה בתיקונים יקרים שמכלים את הזמן והאנרגיה שלכם עד תום. 

תוכן עניינים

מתכנון ועד מפתח במעטפת 360

(גם אחרי הכניסה לבית)

ניסיון של 20 שנה בעיצוב, תכנון ובניה.

אחריות חוזית מלאה לתקציב וזמנים

7 שנות אחריות מקבלת מפתח

עד 7 שנים שירות ואחריות גם אחרי הכניסה לבית

one stop shop

מלווים אתכם מהתיכנון עד המפתח

יחס אישי והתנהלות מול גורם מקצועי אחד

לשיחת ייעוץ ופרטים נוספים

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם